Kommentaar “Nähtamatud Loomad” munakampaaniale.

Järgnev kommentaar ilmub siin muutmata- ja tsenseerimata kujul ning on suunatud eeskätt eksitatud pööblile mitte niivõrd kampaania, olgugi idiootse, ellukutsujale.
Originaalis kommenteeritud 18.08.2019.
https://www.facebook.com/nahtamatudloomad/photos/a.460345517640711/922326408109284/?type=3&theater

“Ma katsun teha lühidalt, aga informatiivselt… samas ei viitsi tagasi ka hoida. Kellele antud tekst mõjub solvavalt või isegi vastureaktiivselt, siis teadke, et ma üldistan meelega ja meelevaldselt.
Olen tutvunud nähtamatud loomad missiooniga ja kiidan heaks, laias laastus. Samuti on selge, mis on praeguse üleskute taotlus.

Aga… mis kuradi Eggo munad??? Mis puutub siia firma nimi, mis tegeleb munatööstusega? Munatööstus tegeleb kanade ja ülla-ülla ka kukkede massimõrvaga. Ilustamata. Olenemata ettevõtte nimest või prestiižist. Olenemata kas nad on puuris või jooksevad aasal ringi (nad ei jookse aasal ringi.. mitte ükski poodides leiduv muna ei ole tulnud aasal ringi jooksvalt kanalt) Nad kõik tapetakse. Puurivabad kanad kannatavad vaata et hullemini kuna neil kõrvetatakse nokad küljest, et nad oma naabrile kes terve oma elu veedab külg külje kõrval saatusekaaslasega, viga ei teeks. See ei ole eriti meeldiv. Tegelikult, see on valus. Nad kõik tapetakse ja nende elu on täis julmust.

Aasta kaks tagasi viskas Tallegg pool-elusaid tibupoegi purustaja asemel otse konteinerisse ja rahvas oli marus.. oi kui marus, ning inimesed olid sama šokeeritud kui praegu. Las ma täpsustan… inimesed olid šokeeritud konteineri sisu, mitte purustaja peale! Te lubasite kõik, et Talleggi mune enam ei söö. Mõni lubas hullu peaga isegi kanafilee ostamata jätta. Sittagi.

Mis vahe on kuke “humaansesse” purustajasse heitmise ja kana tulistamise vahel? Milline on põhimõtteline vahe? Kas aeg on määrav faktor? Kas inimesed loevad sekundeid, kui kiiresti elusolend tapetakse? Kas kannatuse amplituud on oluline kui kannatus on konstant?

Ma olen väsinud sellest ignorantsist. Te reageerite ainult siis, kui miski päevavalgele tuleb, aga jätate targu vaatamata sügavamale. Jumal teab, mida te veel leida võite. See ei ole okei.”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s